Historia

2015

W styczniu firma zostaje ogłoszone finalistą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych w Europie – European Business Awards, zdobywając tytuł National Champion.
Dalszy, sukcesywny rozwój firmy w trzech obszarach biznesowych: outsourcingu procesu zarzadzania należnościami, finansowaniu uczestników sektora szpitalnego oraz obsłudze sprzedaży bezpośredniej DTP.
Nettle wystartowała ze swoimi klientami w 300 przetargach, sfinansowała należności na kwotę 200 mln złotych, miesięcznie obsługuje 16 tys. faktur, zarządzając portfelem należności w kwocie 300 mln zl.

2014

Uruchomienie pierwszej w Polsce obsługi dystrybucji bezpośredniej do aptek i szpitali dla międzynarodowego koncernu farmaceutycznego. Od tego czasu Nettle została propagatorem modelu DTP – direct to pharmacy, oferując producentom leków cały wachlarz usług, począwszy od organizacji procesu sprzedaży a skończywszy na finansowaniu należności i księgowaniu wszystkich operacji.

2013

Kontynuowanie prowadzonej działalności w obszarze zarządzania należnościami oraz finansowania sektora szpitalnego.
Wprowadzenie nowych produktów oraz zwiększenie liczby stałych odbiorców. Pod koniec 2013 roku zespół Nettle obsługiwał portfel o średniej miesięcznej wartości ponad 150 milionów zł.
Działalnośc finansowa dostawców szpitali oraz jednostek szpitalnych w 2013 roku finansowana była kapitałem własnym oraz obcym w postaci kredytów bankowych, obligacji oraz pozyczek.

2012

Początek procesu upublicznienia spółki na rynku Catalyst.

2011

Po pięciu latach działalności Nettle staje się jedną z wiodących marek w Polsce oferujących kompleksową ofertę obsługi firm z sektora medycznego. Od tego roku rozpoczyna finansowanie uczestników tego sektora na własny rachunek.
W dniu 2 listopada Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło decyzję o przekształceniu Nettle Sp. z o.o. w spółkę akcyjną.

2010

Rozpoczęcie  współpracy w zakresie  zarządzania podmiotem finansującym publiczne szpitale i ich dostawców.

2009

Rozszerzenie obszaru świadczenia usług zarządzania należnościami na inne sektory. Rozpoczęcie prac nad opracowaniem i wdrożeniem programu do obsługi małych i średnich przedsiębiorstw „Netlink24”

2007, 2008

W pierwszych latach  Nettle koncentruje swoją działalność na usłudze  zarządzania należnościami w sektorze ochrony zdrowia.

17 maj 2006

17 maja 2006 roku Ortie Capital Investment S.A. podjęło decyzję o powołaniu własnej spółki, której największym atutem było ponad piętnastoletnie doświadczenie jej pracowników we współpracy z firmami z sektora medycznego.

Prezesem Zarządu Nettle S.A. został Paweł Szewczyk, pełniący tę funkcje do dnia dzisiejszego.

Polityka prywatności