Pomagamy

Szanowni Państwo,

Podczas naszego pobytu w Boliwii,  w miejscowości Tupiza u podnóża Andów,  odwiedziliśmy polską misję, prowadzoną przez  siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Ogromna ilość boliwijskich dzieci  przebywa  w domach dziecka prowadzonych głównie przez  zakonników. Jednym z takich miejsc właśnie jest odwiedzony przez nas dom dziecka w Tupizie.

Bardzo poruszył nas los tych dzieci, dlatego postanowiliśmy zrobić wszystko aby im pomóc. Chcielibyśmy ułatwić im dostęp do edukacji oraz poprawić  ich warunki zdrowotne. Sierociniec ten, jak również pozostałe prowadzone przez misjonarzy, nie ma żadnego wsparcia ze strony władz państwowych Boliwii , utrzymuje się jedynie z darów i pracy wolontariuszy.

 „Widok biednych dzieci na zdjęciach  frustruje nas , gdy nic nie robimy. Gdy zaczynamy działać , beznadzieja zamienia się w wyzwanie, a myślenie o innych staje się sposobem na życie”  – podpisujemy się pod słowami Jessici Jackley z organizacji Kiva.

W  morzu ludzkich nieszczęść  i potrzeb Państwa datek może  będzie miał niewielkie znaczenie, ale dla tych którzy go otrzymają, ogromne. Nie zapominajmy o tym.

Konto podane poniżej należy do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek , jeśli zdecydują się Państwo pomóc- prosimy dokonywać wpłat  bezpośrednio na ten numer, my pomagamy zorganizować od strony technicznej całe przedsięwzięcie.

PKO BP SA: 78 1240 1923 1111 0010 2206 2544  Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP, ul. Bojanowskiego 8-10, 39-200 Dębica ,  z dopiskiem:  „ Dla dzieci z domu dziecka w Tupizie”

poster_web