ANI WYPADAJĄ WŁOSY – NIEZWYKŁY PRZEWODNIK DLA DZIECI W TRAKCIE TERAPII ONKOLOGICZNEJ

Książeczka Ani wypadają włosy to druga publikacja z serii przewodników dla dzieci chorych na nowotwory. Wydana została przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Publikacja w przystępny sposób tłumaczy, co dzieje się z włosami dzieci poddanych chemioterapii i radioterapii.

Utrata włosów to częsty efekt uboczny chemioterapii i radioterapii

Bohaterami książeczki są Ania, Jacek i Laura, którzy przechodzą terapię przeciwnowotworową w szpitalu. Ich losy pomogą dzieciom lepiej zrozumieć proces wypadania i odrastania włosów, a także oswoić emocje z tym związane. Jest to jedyna taka publikacja w Polsce, która w przystępny dla dzieci sposób opowiada o trudach chemioterapii i radioterapii. Można ją czytać wspólnie z dzieckiem i odpowiadać na pytania, które się nasuwają. Można też pokazywać, że tak jak w przypadku Ani, tak samo w przypadku waszego dziecka, włosy odrosną i mogą być nawet trochę inne niż wcześniej.

Seria przewodników dla dzieci chorych onkologicznie

Jesienią 2020 roku ukazał się pierwszy z serii przewodników dla dzieci chorych na nowotwory: Mój brat lub siostra ma nowotwór. W połowie maja b.r. udało się wydać drugą książeczkę ,,Ani wypadają włosy”.
Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin.

W formie elektronicznej można pobrać ją darmowo tutaj.

Firma Nettle miała swój udział przy powstawaniu obu publikacji. 26 maja 2021 Prezes Fundacji Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową Mirosław Szozda przekazał wydrukowane egzemplarze książeczki o przygodach Ani przedstawicielce firmy Nettle.

Nettle będzie wspierać Fundację w dalszych działaniach związanych z promocją i dystrybucją tej ważnej publikacji. Firma dołoży również wszelkich starań, by dotarła ona do jak największego grona odbiorców, zwłaszcza do małych pacjentów oddziałów onkologicznych w całej Polsce.

Życzymy dobrej lektury i niech ten poradnik będzie przyjacielem Waszych dzieci w drodze po zdrowie!