Prezes Nettle: w szczególnych przypadkach istnieje potrzeba dowożenia leków do domu pacjenta

– Istnieje potrzeba dowożenia leków do pacjenta, ale w szczególnych przypadkach  – mówi Paweł Szewczyk prezes Nettle S.A. w rozmowie z portalem RynekZdrowia.pl

– Dzisiaj jako Nettle realizujemy dla naszych klientów dostawy do domu pacjenta produktów żywieniowych specjalnego przeznaczenia medycznego. Mamy własny system transportu farmaceutycznego. Uważam, że należałoby rozpocząć ogólnokrajową debatę na ten temat i poddać pod dyskusję propozycje dostosowania do potrzeb rynku odpowiednich uregulowań prawnych – dodaje.

W artykule poruszony został także temat rozwoju Nettle Pharma:

– Trzy lata temu zdecydowaliśmy się w grupie Ortie (do której należy Nettle) na budowę własnego systemu transportu farmaceutycznego. Nie były to nasze pierwsze kroki na tym polu, ponieważ mieliśmy już doświadczenie w tworzeniu ogólnopolskiego transportu farmaceutycznego. Jednak projekt ten okazał się na tyle czaso-  i kapitałochłonny – że aż trzy lata zajęło nam znalezienie oraz dostosowanie do prawa farmaceutycznego odpowiednich magazynów będących komorami przeładunkowymi, stworzenie programu do obsługi przesyłek oraz kontroli temperatury, zrekrutowanie przewoźników. Po tych trzech latach, dzisiaj jesteśmy w miejscu, gdzie mamy 12 komór przeładunkowych w całym kraju, dysponujemy flotą 150 samochodów, która ciągle rośnie, dostarczamy przesyłki do wszystkich aptek, szpitali oraz przychodni i pacjentów w programach dostaw produktów żywienia domowego.

Czytaj „O szczególnych przypadkach istnieje potrzeba dowożenia leków do domu pacjenta”

Podobał Ci się artykuł?