Efektywna usługa transportowa w regionie

W naszej firmie dużo uwagi poświęcamy temu, aby zapewnić obecnym i przyszłym klientom najlepszy model dystrybucyjny – w pewnym sensie rozwiązanie „uszyte na miarę” realizacji transportu produktów klienta. Mówimy tu z jednej strony o wysokiej jakości i terminowości dostaw, które w naszym przypadku są narzędziem konkurencyjności i czynnikiem przyciągającym naszych klientów, ale również o optymalizacji kosztów dystrybucji na terenie kraju. Zapewnienie standardów DPD, lepszej terminowości niż nasi konkurenci przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów w tzw. ryzach, co w obecnych czasach nieprzewidywalnych cen, braku dostępności zasobów i zawirowań politycznych na arenie międzynarodowej, nabiera zupełnie innego wymiaru i skali wyzwania.

Dążąc do optymalizacji kosztów transportu, optymalizujemy liczbę aut, formę ich finansowania, obsługi, wypełnienia. Kluczowy jest nawet dobór marki, modelu i „uzbrojenia”, czyli parametrów kluczowych. Ale kiedy już przeszliśmy przez te wszystkie elementy, kluczem do sukcesu staje się agregowanie przesyłek na „wspólnych trasach”, aby zwiększyć środek transportu i ilość wysyłek przypadających na przejechany kilometr, a co za tym idzie, obniżyć koszt transportu przypadający na jedną przesyłkę.

I tak dochodzimy do całej sieci transportów łączonych, mapy kraju z punktami przeładunkowymi „pokrywającymi” dane regiony i bardzo gęstej sieci tras lokalnych, dzięki którym dostarczamy przesyłki pod drzwi klienta. Nie zapominajmy, że na każdym etapie transportu i przeładunku towaru, zachowany musi pozostać standard DPD, z wymaganą temperaturą i pełnym monitoringiem warunków.

Na zakończenie mam przyjemność pochwalić cały zespół: Transportu, Inwestycji i Jakości, za otwarcie w Bydgoszczy dziesiątego punktu przeładunkowego na terenie Polski, w pełnym standardzie DPD. Otwarcie komory przeładunkowej w Bydgoszczy pozwoli nam nie tylko zoptymalizować koszty w tym regionie, ale również na rozbudowanie oferty pod nowe zamówienia i wysyłki w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Jeżeli jesteś zainteresowany dodatkowymi informacjami
lub nawiązaniem współpracy z zakresu dystrybucji, skontaktuj się z nami.

Adam Gruchała
Dyrektor Logistyki Nettle S.A.

tel: +48 508 743 633
email: adam.gruchala@nettle.pl

Podobał Ci się artykuł?